Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Wybór dywaników do samochodu

29 listopada 2019

Dla niektórych kierowców bez wątpienia bardzo ważną sprawą jest wygląd ich pojazdu. Nie tylko dbają oni o to, żeby ich samochód był zawsze nieskazitelnie czysty i błyszczący, a każda, nawet najmniejsza rysa na lakierze doprowadza ich na skraj obłędu, ale również starają się tuningować wygląd auta według swojego gustu.


Oczywiście o gustach nie należy dyskutować, bo nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba, ale sami przyznacie, że niektórzy właściciele samochodów nieco przesadzają, czyniąc ze swoich pojazdów prawdziwe świątynie kiczu i tandety, które wywołują co najwyżej uśmiech politowania na twarzach przechodniów z nieco bardziej wyrobionymi gustami.

Estetyczny wygląd Twojego auta


Pomijając jednak ekstremalne przypadki dbania o wygląd zewnętrzny auta, to jednak sami chyba przyznacie, że dbałość o ogólną estetykę jest raczej cechą pożądaną. Nie chodzi tu wyłącznie o efekt wizualny jaki wywołuje zadbany pojazd, ale nie ulega wątpliwości że stopień dbałości o wygląd przenosi się na szybkość zużywania się niektórych elementów.


Nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać, że karoseria bez rys wolniej poddaje się korozji, a auto zadbane w środku nie tylko „nie gnije”, ale również będzie miało większą wartość przy ewentualnej sprzedaży.

Dywaniki do samochodu dla zachowania czystości


Dość istotnym elementem wystroju wnętrza samochodu są, oprócz tapicerki i wyglądu deski rozdzielczej, także i dywaniki jakie znajdują się pod nogami kierowcy i pasażerów.
To czy lepiej jest wybrać dywaniki gumowe czy welurowe jest kwestią sporną i chociaż nie wywołuje specjalnie zażartych dyskusji pomiędzy kierowcami to jednak każdy ma na ten temat własne zdanie.


Oba rodzaje dywaników mają oczywiście swoje wady i zalety, nie tylko estetyczne ale również i praktyczne, ale gdyby ktoś pytał mnie o zdanie to bez wahania odpowiedziałbym, że najlepszą z możliwych opcji jest posiadanie dwóch kompletów dywaników.
W naszym klimacie mamy szczęście doświadczać aż czterech pór roku, dla których charakterystyczna jest określona pogoda. Jesienią i zimą mamy do czynienia z wilgocią, błotem i ogólną pluchą i na ten sezon lepiej sprawdzają się właśnie dywaniki gumowe, które nie tylko zaizolują wnętrze auta przed wnoszoną na butach wilgocią, ale są też dużo łatwiejsze do czyszczenia z ewentualnych zabrudzeń.

Wiosną i latem warto natomiast zainwestować w dywaniki welurowe. Są one nie tylko atrakcyjniejsze wizualnie, chociaż jest to właściwie kwestia tylko i wyłącznie osobistych preferencji, ale również lepiej przepuszczają powietrze, dzięki czemu podłoga samochodu nie będzie „gnić” pod nimi.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja brody u mężczyzn
survival
Rękawice ochronne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rękawice ochronne