Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Kiedy krawat a kiedy mucha?

30 grudnia 2019

Moda rządzi się swoimi prawami, a jej znawców zdecydowanie przybywa. Jednak są pewne podstawy, które warto znać, nie będąc fanem modowych i stylistycznych nowinek. Jednym z przykładów może być dylemat, znany głównie panom – krawat czy mucha? Co lepiej wygląda? Na co warto postawić?

Krawat czy mucha – jak wybrać?


Jakie kryteria są decydujące przy wyborze? Oczywiście wiele zależy od osobistego stylu, gustu, wieku, często decydującymi czynnikami może być po prostu okazja, która wymaga od nas eleganckiego stroju lub krój garnituru.

Krawat jest o tyle bezpieczny, bo jest bardziej powszechny i pasuje do niemal każdego rodzaju garnituru. Mucha za to może być praktyczniejsza i nowocześniejsza. Oprócz garnituru, mucha pasuje również do smokingu oraz fraka.

Okoliczności – kiedy krawat, a kiedy mucha?


Są wydarzenia, gdzie krawat jest lepiej postrzegany niż muszka. Jakie są to wydarzenia? Krawat będzie dobrym wyborem na spotkanie biznesowe lub inne istotne spotkanie (np. randkę, uroczysty rodzinny obiad), wyjście do teatru lub opery. Krawat sprawdza się także na co dzień – do pracy biurowej i nie tylko.

Mucha jest świetnym pomysłem na wieczorowe spotkania, szczególnie te formalne. Panowie coraz częściej decydują się na muchę w przypadku ślubów, osiemnastek czy studniówek. Jeśli w stroju występuje elegancka kamizelka, mucha jest również lepszym dodatkiem, sprawdza się to także w przypadku szelek. Są dwa przypadki kiedy mucha jest wręcz koniecznością – do smokingu i fraku.

Dylemat nie dla każdego


Dobra wiadomość dla Panów z kilkoma zbędnymi kilogramami, krawat zatuszuje nieco brzuch i optycznie wyszczupli. Jednak żeby osiągnąć zamierzony efekt, krawat, musi mieć właściwą długość, nie może być ani za krótki ani za długi, bo można narazić się na niepotrzebne krzywe spojrzenia. Podobnie jest z szerokością, krawat, nie może być zbyt wąski. Jaka więc jest idealna długość i szerokość? Powinien sięgać do klamry paska spodni, a szerokość powinna być dobrana do szerokości klapy marynarki.

Mucha również nie każdemu może pasować. Mimo, że jest praktyczniejsza w zakładaniu i noszeniu, to ma swoje wady. Muszka optycznie poszerza twarz, co może wyglądać nie najlepiej u nieco większych panów. Jednak dla nieco bardziej upartych jest pewna rada – im okrąglejsza twarz, tym szerszy kołnierzyk koszuli i większa okazałość muszki. Jednak bez przesady, bo również można narazić się na modową wpadkę. Chcąc dobrać muchę należy mieć na uwadze kształt twarzy oraz rozstaw oczu, aby nie wybrać zbyt wąskiej lub za szerokiej.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wynająć powierzchnię handlową
głosy społecznościowe

Jesteś zainteresowany reklamą?