Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Praktyczne akcesoria, które warto mieć przy sobie nie tylko w trakcie survivalu

29 czerwca 2023 survival

Rozmaite akcesoria i gadżety, takie jak scyzoryk, zapałki czy koc termiczny kojarzymy przede wszystkim z ekwipunkiem miłośników survivalu. I choć faktycznie, to właśnie im podczas wypraw w nieznane rejony, dzikie i odległe miejsca, takie rzeczy mogą się przydać, to jednak jest wiele innych sytuacji, w których są one w stanie pomóc, nie tylko w przetrwaniu. 

Można wymienić wiele produktów, które warto mieć przy sobie, w podręcznym plecaku bądź nerce, a także w samochodzie. Wtedy, gdy wybieramy się na krótsze i dłuższe wyjazdy, również te służbowe. O jakich rzeczach mowa? Sprawdźmy!

Koc termiczny – nie tylko podczas survivalu

Survival kojarzy się z ekstremalnymi warunkami i koniecznością przetrwania w najtrudniejszych, kryzysowych sytuacjach. Survivalowcy mają ze sobą sporo praktycznego ekwipunku, w tym koc termiczny, który zabezpiecza przed wychłodzeniem bądź przegrzaniem organizmu. Ten sam koc, znany również jako folia termiczna, przydaje się podczas wycieczek w góry, nawet wtedy, gdy w planach jest zdobywanie popularnych szczytów i spacerowanie po chętnie uczęszczanych szlakach. 

W górach pogoda zmienia się dynamicznie. Ci z nas, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia, nie zawsze są w stanie rozpoznać oznaki pogarszających się warunków pogodowych. Trzeba się zatem liczyć z tym, że spokojny spacer w słoneczny dzień w krótkim czasie zamieni się w szybkie poszukiwania schronienia. W zabieranym ze sobą plecaku warto znaleźć miejsce dla folii termicznej, która może się przydać w takich sytuacjach. Nie tylko nam, ale i innym osobom spotkanym na szlaku, które również znalazły się w trudniej sytuacji. Folię termiczną można zakupić na stronie https://karaluch.com.pl/

Racje żywnościowe – na wyjeździe i w domu

Racje żywnościowe – kojarzymy je z ekwipunkiem służb mundurowych, i nic w tym dziwnego. Jednak obecne czasy, pandemia oraz wciąż trwająca wojna w Ukrainie, a także zmagania z kataklizmami nauczyły nas, że niczego nie można być pewnym. 

Jeśli chcemy być gotowi na różne sytuacje, także te ekstremalne, liczymy na zabezpieczenie siebie oraz rodziny, zadbajmy o wybór racji żywnościowych. Są to produkty o długim terminie przydatności do spożycia, odpowiednio zapakowane, a do tego niewymagające pod względem przygotowania. Można znaleźć dla nich miejsce nawet w domu, by móc spać spokojnie, że w razie ekstremalnych warunków pogodowych czy też z prozaicznej przyczyny – problemu z dostępem do pieniędzy, będziemy mieli żywność. 

Zestaw EDC – na wycieczce i w samochodzie

Zarówno wybierając się na wycieczkę, jak i często podróżując samochodem w odległe rejony, zadbajmy o wyposażenie w zestaw EDC. Z angielskiego EveryDay Carry, czyli zestaw podręcznych rzeczy, które zwykle mamy przy sobie, mieszczących się np. w kieszeni. Zestaw ten tworzymy indywidualnie, przy czym warto, aby znalazły się w nim: źródła ognia i coś ostrego. Pozostałe elementy dobieramy zgodnie z własnymi potrzebami i miejscem, w które się udajemy.

Postawmy na praktyczne produkty, które mogą się przydać w rozmaitych sytuacjach, nie tylko tych najbardziej ekstremalnych. 

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja brody u mężczyzn
survival
Rękawice ochronne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rękawice ochronne