bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

Przesyłki Transport

Jak tanio wysłać paczkę?

Cena przesyłek kurierskich w naszym kraju w ciągu ostatnich lat znacznie się zmieniły. Ze względu na dużą i wciąż rosnącą konkurencję na rynku przesyłki kurierskie stały się znacznie tańsze, a usługi firm kurierskich o wiele bardziej zróżnicowane. Dzięki temu możliwe jest nadawanie nie tylko tanich, ale i bezpiecznych paczek na terenie całej Polski. Jak korzystać z usług kurierskich, by jak najmniej za to zapłacić?

Pośrednicy kurierscy i dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Pośrednictwo w usługach kurierskich to bardzo dobry przykład biznesu, który jest doskonale zaprojektowany i pomaga osiągnąć realny zysk wszystkim ze stron, które biorą udział w transakcjach. Broker kurierski to firma, która pośredniczy pomiędzy klientem a firmą, która fizycznie zajmuje się przewożeniem i dostarczaniem paczek. Tani kurier, który jest efektem takiej współpracy to jednak nie jedyna korzyść, jaką odnoszą klienci firm brokerskich. Przede wszystkim należy wspomnieć o znacznym zwiększeniu dostępności usług firm kurierskich dla indywidualnych klientów. Firmy brokerskie, same będąc klientami firm kurierskich są w stanie wynegocjować w nich bardzo atrakcyjne warunki. O ile normalnie odbiór paczki przez kuriera spod adresu nie mieszczącego się w dużym mieście może być niemożliwy, albo dodatkowo płatny, to w przypadku korzystania z usług brokera najczęściej nie ma z tym żadnych problemów.

Brokerzy w maksymalny sposób ułatwiają swoim klientom dostęp do usług. AlleKurier na przykład posiada bardzo łatwy w obsłudze formularz dostępu, dzięki któremu możliwe jest zamówienie transportu paczki w ciągu kilku chwil. Firma obsługuje zarówno koperty, jak i paczki, a nawet największe przesyłki na paletach.

Dlaczego paczka brokerem będzie tańsza?

Warto jednak zadać sobie pytanie o to dlaczego paczka wysyłana za pośrednictwem brokera jest tańsza od tej, która zamawia się bezpośrednio w firmie kurierskiej. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Broker, jako klient strategiczny dla najczęściej wielu firm kurierskich jest w stanie wynegocjować bardzo niskie ceny. Stąd właśnie biorą się niskie kwoty, jakie płaci się za przesyłki zamawiane za pośrednictwem brokera kurierskiego.

Czy jest w tym jakiś haczyk? Co zyskuje pośrednik?

W tym momencie nasuwa się pytanie: czy jest w tym jakiś haczyk? Co właściwie zyskuje na tym firma brokerska, oraz jaki jest zysk firmy kurierskiej. Wydawałoby się, że zwłaszcza ta ostatnia przede wszystkim traci na takich operacjach. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Firmy kurierskie uzyskują mniej klientów, ale za to zamawiających bardzo duże ilości paczek. Znacznie im spadają więc koszta obsługi klientów i mogą w ten sposób zrekompensować niskie ceny oferowane brokerom. Z kolei brokerzy, przy cenach jakie dostają mogą narzucić dość wysokie marże, które stanowią ich główny zysk. De facto więc klienci nie tylko płacą firmie kurierskiej, ale i brokerowi. Suma jednak jest tu w dalszym ciągu niższa niż cena paczki nadawanej bezpośrednio. Jak się za tym wydaje, na tego rodzaju transakcji każdy coś zyskuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *