Strona główna
Logistyka
Tutaj jesteś

Jak tanio wysłać paczkę?

23 stycznia 2020

Cena przesyłek kurierskich w naszym kraju w ciągu ostatnich lat znacznie się zmieniły. Ze względu na dużą i wciąż rosnącą konkurencję na rynku przesyłki kurierskie stały się znacznie tańsze, a usługi firm kurierskich o wiele bardziej zróżnicowane. Dzięki temu możliwe jest nadawanie nie tylko tanich, ale i bezpiecznych paczek na terenie całej Polski. Jak korzystać z usług kurierskich, by jak najmniej za to zapłacić?

Pośrednicy kurierscy i dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Pośrednictwo w usługach kurierskich to bardzo dobry przykład biznesu, który jest doskonale zaprojektowany i pomaga osiągnąć realny zysk wszystkim ze stron, które biorą udział w transakcjach. Broker kurierski to firma, która pośredniczy pomiędzy klientem a firmą, która fizycznie zajmuje się przewożeniem i dostarczaniem paczek. Tani kurier, który jest efektem takiej współpracy to jednak nie jedyna korzyść, jaką odnoszą klienci firm brokerskich. Przede wszystkim należy wspomnieć o znacznym zwiększeniu dostępności usług firm kurierskich dla indywidualnych klientów. Firmy brokerskie, same będąc klientami firm kurierskich są w stanie wynegocjować w nich bardzo atrakcyjne warunki. O ile normalnie odbiór paczki przez kuriera spod adresu nie mieszczącego się w dużym mieście może być niemożliwy, albo dodatkowo płatny, to w przypadku korzystania z usług brokera najczęściej nie ma z tym żadnych problemów.

Brokerzy w maksymalny sposób ułatwiają swoim klientom dostęp do usług. AlleKurier na przykład posiada bardzo łatwy w obsłudze formularz dostępu, dzięki któremu możliwe jest zamówienie transportu paczki w ciągu kilku chwil. Firma obsługuje zarówno koperty, jak i paczki, a nawet największe przesyłki na paletach.

Dlaczego paczka brokerem będzie tańsza?

Warto jednak zadać sobie pytanie o to dlaczego paczka wysyłana za pośrednictwem brokera jest tańsza od tej, która zamawia się bezpośrednio w firmie kurierskiej. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Broker, jako klient strategiczny dla najczęściej wielu firm kurierskich jest w stanie wynegocjować bardzo niskie ceny. Stąd właśnie biorą się niskie kwoty, jakie płaci się za przesyłki zamawiane za pośrednictwem brokera kurierskiego.

Czy jest w tym jakiś haczyk? Co zyskuje pośrednik?

W tym momencie nasuwa się pytanie: czy jest w tym jakiś haczyk? Co właściwie zyskuje na tym firma brokerska, oraz jaki jest zysk firmy kurierskiej. Wydawałoby się, że zwłaszcza ta ostatnia przede wszystkim traci na takich operacjach. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Firmy kurierskie uzyskują mniej klientów, ale za to zamawiających bardzo duże ilości paczek. Znacznie im spadają więc koszta obsługi klientów i mogą w ten sposób zrekompensować niskie ceny oferowane brokerom. Z kolei brokerzy, przy cenach jakie dostają mogą narzucić dość wysokie marże, które stanowią ich główny zysk. De facto więc klienci nie tylko płacą firmie kurierskiej, ale i brokerowi. Suma jednak jest tu w dalszym ciągu niższa niż cena paczki nadawanej bezpośrednio. Jak się za tym wydaje, na tego rodzaju transakcji każdy coś zyskuje.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak tanio wysłać paczkę?

23 stycznia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?