bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

Motoryzacja

Jakie wycieraczki wybrać do samochodu?

Warto zdawać sobie sprawę, że wycieraczki samochodowe są bardzo często niedocenianym elementem samochodu, od którego w zdecydowanym stopniu zależy nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo podróżowania. Jakie wycieraczki wybrać? Czym powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Wycieraczki ze stelażem

Należy mieć świadomość, że wycieraczki ze stelażem są klasyczną wersją omawianych produktów. Rekomendowane są one przede wszystkim do wiekowych pojazdów, a także kierowcom, którzy preferują bardzo spokojny styl jazdy. Warto również wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są różne modele wycieraczek stelażowych wyposażonych w specjalny spojler, którego zadaniem jest odpowiednie dociśnięcie wycieraczki do szyby auta. W ten sposób w trakcie szybkiej jazdy wycieraczki nie będą się od niej odrywały.

Wycieraczki płaskie

Nie wszyscy wiedzą, że płaskie wycieraczki charakteryzują się przede wszystkim aerodynamicznymi, płaskimi piórami generującymi znacznie mniejszy opór powietrza. Dzięki temu przy większych prędkościach zdadzą egzamin zdecydowanie lepiej w porównaniu do modeli ze stelażem.

Koniecznie należy również zaznaczyć, że płaskie wycieraczki będą bardzo dobrze przylegały do szyby. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w trakcie burzy czy silniejszych wiatrów. Produkt jest ponadto odporny na oddziaływanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych. Wycieraczki nie będą przymarzać do szyby w przypadku silniejszych mrozów. Ponadto nie będą rdzewiały w wyniku oddziaływania deszczu.

Zdecydowana większość omawianych produktów jest wyposażona w specjalne adaptery, które będą pasowały do wielu mocować w samochodach. Należy pamiętać, aby zawsze sprawdzać czy wybrane wycieraczki na pewno będą stosowane w danym modelu pojazdu. Należy koniecznie zaznaczyć, że część modeli może mieć duże problemy ze szczególnie wypukłymi szybami. Ponadto płaskie wycieraczki rekomendowane są przede wszystkim osobom, które bardzo dużo jeżdżą, a także są zwolennikami bardzo dynamicznej jazdy.

Wycieraczki tylne

Warto wiedzieć, że z wycieraczkami tylnymi są zdecydowanie największe problemy. Bardzo duża liczba samochodów dysponuje bowiem niestandardowymi wycieraczkami, które wyróżniają się na rynku charakterystycznym kształtem. W ten sposób podczas jakiejkolwiek wymiany użytkownik zmuszony jest do zaopatrzenia się w dedykowany model, który jak wiadomo w zdecydowanej większości przypadków będzie droższy w porównaniu do uniwersalnego.

Podejmując decyzję o zakupie wycieraczek koniecznie należy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione aspekty.