Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Jak stylizować zarost, by świetnie wyglądał?

2 stycznia 2020

Jeszcze nie tak dawno tylko nieliczni mężczyźni nosili długie brody i wąsy. Nad zarostem górowały gładko ogolone twarze, dlatego nikt nie myślał wtedy o zapuszczaniu zarostu. Teraz jednak bujne owłosienie stało się bardzo modne. Sporej grupie mężczyzn broda i wąsy zdecydowanie pasują, bo zawsze nadają twarzy charakteru, a przy okazji potrafią dodać kilku lat, co bywa szczególnie ważne dla chłopców w wieku nastoletnim. Modny zarost warto więc sobie sprawić.

Jak stylizować zarost, by wyglądał atrakcyjnie w oczach innych?

Kilkudniowy zarost to coś takiego, co podoba się i samym mężczyznom, i kobietom. Nieco niedbały, trochę nonszalancki, a zarazem zabójczo atrakcyjny. Prezentuje się tak, jak gdyby mężczyzna po prostu zapomniał się ogolić – bo akurat przeżył upojną noc z ukochaną i nie miał czasu na sięganie po maszynkę do kolenia. Nie przykrywa on całkowicie twarzy, dlatego nie zmienia jej rysów, ale nadaje jej powagi i większej wyrazistości.

Kilkudniowy zarost jest też najłatwiejszy do utrzymania, jednakże nie należy mylić go z owłosieniem, które po prostu nie jest przystrzygane. O takie wąsy i brodę też trzeba dbać. Należy regularnie przystrzygać je trymerem na odpowiednią długość lub całkowicie golić włoski tam, gdzie są one zbędne. W większości przypadków warto też postawić na depilację szyi. Na niej włoski raczej rzadko kiedy prezentują się atrakcyjnie.

Modny zarost może być też oczywiście długi. Tak naprawdę większość bród i wąsów jest w stanie zaprezentować się stylowo, o ile tylko występujące na nich włoski są zadbane.

Jak zatem pielęgnować owłosienie na twarzy?

Na pewno trzeba używać na nim odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Muszą być to preparaty przeznaczone do pielęgnacji brody i wąsów. Odkąd zarost stał się modny, coraz częściej pojawiają się one w zwykłych drogeriach i sklepach kosmetycznych, ale mimo tego lepiej kupować je w salonach barberskich lub zamawiać w sklepach internetowych. Kilka marek słynie bowiem z produkowania najlepszych produktów do zarostu. Nie zaopatrują one jednak żadnej z drogerii, dlatego większość takich specjalistycznych wyrobów można dostać tylko w specjalistycznych punktach.

Każdy mężczyzna powinien jednak pamiętać zawsze o tym, że najlepszy wygląd zagwarantuje mu wysoka pewność siebie. Nawet bardzo modny zarost nie musi być wyznacznikiem atrakcyjności. Można nosić na sobie najlepsze markowe ciuchy, a i tak być źle odbieranym przez innych – zwłaszcza kobiety. Najważniejsze jest bowiem poczucie własnej wartości. To ono maksymalnie poprawia atrakcyjność.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja brody u mężczyzn
survival
Rękawice ochronne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rękawice ochronne