Strona główna
Logistyka
Tutaj jesteś

Jak najszybciej wysłać paczkę?

15 listopada 2019

W dobie powszechnej globalizacji i dynamicznego rozwoju branży logistycznej, szybkie wysłanie przesyłki w dowolne miejsce na świecie, nie wydaje się zadaniem szczególnie skomplikowanym.
Kwestią zasadniczą wydaje się przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy oraz dopuszczalny czas, w jakim paczka ma dotrzeć do miejsca docelowego. Jak najszybciej wysłać paczkę – dowiedz się już dziś!

Wysyłanie paczki na terenie UE


W przypadku wysyłek kierowanych na teren Unii Europejskiej możemy się spodziewać jednego. Przy wyborze odpowiedniej opcji u przewoźnika, paczka dotrze do adresata w ciągu 2-3 dni. W odpowiednich warunkach można ten czas skrócić nawet do jednego dnia, zwłaszcza jeśli ładunek adresowany jest do niezbyt odległego miejsca. Mowa tu oczywiście o najbardziej rozpowszechnionym transporcie drogowym. Ma jednak taką wadę, że nie jest w stanie zapewnić dostarczenia ładunku np. za ocean lub w inne bardzo odległe miejsce.


W takich przypadkach pozostają nam do wyboru albo wysłanie naszej przesyłki za pomocą transportu morskiego lub transport lotniczy.


Wybór jednej z tych metod znów musi zależeć od wielkości budżetu, jakim dysponujemy na wysyłkę. Istotny jest też czas, w jakim powinna ona dotrzeć do adresata.


Z dwóch powyższych opcji zdecydowanie tańszy jest transport drogą morską. Ma dodatkowo taką zaletę, że można tym sposobem dostarczać nawet bardzo duże i ciężkie ładunki. Wadą jest niestety bardzo długi czas, w jakim przesyłka dotrze do celu podróży. Z tego właśnie powodu wykluczone jest posyłanie tą drogą ładunków, które ze względu na swoją specyfikę, muszą się znaleźć u odbiorcy w jak najkrótszym możliwym czasie.


Jeśli mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją to nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z usługi transportu drogą lotniczą. Owszem jest to sposób stosunkowo drogi w porównaniu z transportem drogowym lub morskim, ale ma też swoje niepodważalne zalety.


Przede wszystkim jest zdecydowanie najszybszy. Przesyłka wysłana pocztą lotniczą może dotrzeć do odbiorcy w najkrótszym możliwym czasie. Co prawda mogą się pojawić pewne opóźnienia związane na przykład z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, ale nawet mimo to, nie ma szybszego sposobu dostarczenia ładunku w odległe miejsca.

Sprawdź także: Wybór firmy kurierskiej

jak najszybciej wysłać paczkę

Wysyłka paczki do dalekich miejsc


Po drugie istnieją na świecie takie miejsce gdzie właściwie niemożliwe jest dostarczenie czegokolwiek inaczej niż drogą lotniczą. Są to oczywiście ekstremalne sytuacje, ale i takie również się zdarzają.


Sporą zaletą tego rodzaju transportu jest również jego bezpieczeństwo. Statystyki wskazują, że latanie jest bez wątpienia najbezpieczniejszym sposobem poruszania się. Możemy być niemal pewni, że nasza przesyłka dotrze w całości do celu.

Jak najszybciej wysłać paczkę – podsumowanie

Wysyłka paczek obecnie jest bardzo prosta – wszystkie procesy są skomputeryzowane. Jednakże aby nasza przesyłka dotarła do odbiorcy jak najszybciej, musimy spełnić pewne warunki. Warto się ich trzymać, ponieważ każdy błąd może kosztować nas dodatkowe dni oczekiwania. Teraz już wiesz, jak najszybciej wysłać paczkę w kraju i za granicę.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak tanio wysłać paczkę?

23 stycznia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?