bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

Przesyłki Transport

Jak najszybciej wysłać paczkę?

W dobie powszechnej globalizacji i dynamicznego rozwoju branży logistycznej, szybkie wysłanie przesyłki w dowolne miejsce na świecie, nie wydaje się zadaniem szczególnie skomplikowanym.
Kwestią zasadniczą wydaje się przede wszystkim budżet, jakim dysponujemy oraz dopuszczalny czas, w jakim paczka ma dotrzeć do miejsca docelowego.

Wysyłanie paczki na terenie UE


W przypadku wysyłek kierowanych na teren Unii Europejskiej możemy się spodziewać, że przy wyborze odpowiedniej opcji u przewoźnika, paczka dotrze do adresata w ciągu 2-3 dni. W odpowiednich warunkach można ten czas skrócić nawet do jednego dnia, zwłaszcza jeśli ładunek adresowany jest do niezbyt odległego miejsca. Mowa tu oczywiście o najbardziej rozpowszechnionym transporcie drogowym, który ma jednak taką wadę, że nie jest w stanie zapewnić dostarczenia ładunku np. za ocean lub w inne bardzo odległe miejsce.


W takich przypadkach pozostają nam do wyboru albo wysłanie naszej przesyłki za pomocą transportu morskiego lub transport lotniczy.


Wybór jednej z tych metod znów musi zależeć od wielkości budżetu, jakim dysponujemy na wysyłkę i czasem, w jakim powinna ona dotrzeć do adresata.


Z dwóch powyższych opcji zdecydowanie tańszy jest transport drogą morską, który ma dodatkowo taką zaletę, że można tym sposobem dostarczać nawet bardzo duże i ciężkie ładunki. Wadą jest niestety bardzo długi czas, w jakim przesyłka dotrze do celu podróży. Z tego właśnie powodu wykluczone jest posyłanie tą drogą ładunków, które ze względu na swoją specyfikę, muszą się znaleźć u odbiorcy w jak najkrótszym możliwym czasie.


Jeśli mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją to nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z usługi transportu drogą lotniczą. Owszem jest to sposób stosunkowo drogi w porównaniu z transportem drogowym lub morskim, ale ma też swoje niepodważalne zalety.


Przede wszystkim jest zdecydowanie najszybszy. Przesyłka wysłana pocztą lotniczą może dotrzeć do odbiorcy w najkrótszym możliwym czasie. Co prawda mogą się pojawić pewne opóźnienia związane na przykład z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, ale nawet mimo to, nie ma szybszego sposobu dostarczenia ładunku w odległe miejsca.

Wysyłka paczki do dalekich miejsc


Po drugie istnieją na świecie takie miejsce gdzie właściwie niemożliwe jest dostarczenie czegokolwiek inaczej niż drogą lotniczą. Są to oczywiście ekstremalne sytuacje, ale i takie również się zdarzają.


Sporą zaletą tego rodzaju transportu jest również jego bezpieczeństwo. Statystyki wskazują, że latanie jest bez wątpienia najbezpieczniejszym sposobem poruszania się i możemy być niemal pewni, że nasza przesyłka dotrze w całości do celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.