Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Jak dbać o brodę?

2 stycznia 2020

Kanony męskości zmieniły się na przestrzeni lat o 180 stopni. Zarówno moda panująca wśród panów, jak i styl uczesania uległy zmianie. Obecnie mężczyźni znacznie częściej decydują się na zapuszczenie dłuższych włosów.

Mimo to nadal większość panów oraz młodszych chłopaków decyduje się na krótkie cięcie. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej praktyczne, ale także wiele osób niezmiennie kojarzy krótkie fryzury z prawdziwą męskością. Gdy sięgniemy pamięcią o parę lat wstecz uświadomimy sobie, że dawniej zarost u mężczyzn nie był tak popularny jak teraz. Aktualnie broda i wąsy są bardziej tolerowane przez ogół społeczeństwa. Kiedyś długi zarost w stylu drwala kojarzył się raczej z niechlujstwem, natomiast obecnie zyskuje sporą popularność.

Jeszcze kilkanaście lat temu za najlepsze rozwiązanie uznawano gładko wygoloną twarz, a teraz synonimem męskości stała się broda. Wiele kobiet twierdzi, że zarost jest pociągającym i niesłychanie atrakcyjnym dodatkiem u płci przeciwnej. Indywidualne preferencje pań co prawda są różne, ale generalnie zadbana broda i wąsy działają korzystnie na wizerunek mężczyzny, o ile mu pasują.

Pielęgnacja zarostu

Kluczowe jest odpowiednie utrzymanie zarostu. A zatem- jak dbać o brodę? Warto, szczególnie w przypadku nieco dłuższego zarostu, wyposażyć się w tak zwany kartacz, czyli szczotkę przeznaczoną do brody. Codzienne czesanie umożliwia usunięcie martwych włosków, a więc zapewnia lepszy wygląd. Dobrym pomysłem jest zakup dedykowanego mydła do brody, ponieważ jak każde włosy, również te na twarzy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jako przydatny dodatek można dokupić olejek do brody, który odżywia włosy oraz stymuluje ich porost.

Elektryczna golarka wielofunkcyjna to kolejny przedmiot na liście zakupów dla panów, którzy mogą się pochwalić bujnym zarostem. Z jej pomocą można w estetyczny i łatwy sposób podcinać, cieniować i modelować brodę i wąsy.

Profesjonalne strzyżenie zarostu

Nie mniej jednak warto od czasu do czasu udać się to tak zwanego Barbera, czyli fryzjera, który strzyże nie tylko włosy na głowie klienta, lecz także dba o jego zarost. Salony tego typu są dość popularne w większych miastach, więc nie będzie większego problemu ze znalezieniem Barbershopu w okolicy miejsca zamieszkania.

Należy pamiętać o tym, że powinniśmy mieć zaufanie do naszego męskiego fryzjera, dlatego szukajmy osoby kompetentnej i doświadczonej, która nas nie zawiedzie. Nie ma nic lepszego niż odpowiednio zadbana broda. Wielu mężczyzn, którzy zdecydowali się zapuścić zarost było tak zadowolonych ze zmiany, że postanowili go pozostawić. Może warto spróbować?

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja brody u mężczyzn
survival
Rękawice ochronne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rękawice ochronne