Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Zabudowy busów do przewozu osób. Jakie opcje wybrać na krótkie i długie trasy?

18 grudnia 2020

Transport w dobie pandemii nieco wyhamował. Jednak taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Dlatego przedsiębiorcy w czasie przestoju lub niższej aktywności mogą zmodernizować swoje busy.

Busy cieszą się dużą popularnością wśród osób podróżujących w okolicach zamieszkania, ale także na dłuższych trasach. Nie ma czemu dziwić, gdyż komfort podróży jest często wyższy niż w starych autobusach i docierają one do celu szybciej. Również na odcinkach międzynarodowych ten rodzaj pojazdów ma swoje niepodważalne zalety. Niektóre firmy dowożą swoich klientów pod konkretny adres, na co duży autobus nie może sobie pozwolić. Niemniej pojazd musi być dostosowany do rodzaju trasy. W związku z tym ważna jest jego zabudowa wnętrza. Bus do przejazdów lokalnych będzie różnił się od swojego dalekobieżnego odpowiednika. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

Zabudowy busów na krótkie trasy

Bus na trasach liniowych podróżuje najczęściej w ramach kilku mniejszych miejscowości, sąsiadujących z większym ośrodkiem miejskim. W takiej sytuacji jednym z podstawowych parametrów wyposażenia jest ilość dostępnych miejsc. Firmie zależy na zabraniu możliwie dużej liczby pasażerów. W związku z tym siedzenia są usztywnione, aby nie można było zmieniać ich położenia, co pozwoli na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni. Ponadto instaluje się uchwyty dla osób stojących w trakcie trasy, bo takie miejsca również są przewidziane. Klimatyzacja posiada centralny wylot powietrza, a oświetlenie i nagłośnienie stanowią jeden zestaw. W tym wypadku komfort podróży nie jest najważniejszy. Istotna jest szybkość dodarcia do celu i ilość zabieranych pasażerów.

Trasy turystyczne i dalekobieżne

Klienci, wyjeżdżając w podróż, która potrwa przynajmniej kilka godzin, mają inne oczekiwania i potrzeby niż osoby przemieszczające się na krótszych odcinkach. Właściciele firm powinni więc zadbać o udogodnienia, które są dzisiaj standardem. Elektryczne drzwi z podwójnym stopniem wejścia ułatwią dostęp do busa nawet osobom starszym z problemami motorycznymi. Poza tym siedzenia uchylno-rozsuwane umożliwiają zmianę położenia sylwetki na wygodniejszą, a nawet sprzyjają drzemce. Jeśli podróżujący nie śpią w trasie, to czytają książki lub korzystają z urządzeń elektronicznych. Warto więc pamiętać o gniazdach USB 230 V, Wi-Fi i indywidualnym nagłośnieniu dla każdego pasażera. Oczywiście nie może zabraknąć klimatyzacji, bez której wyprawa byłaby męczarnią i oświetleniu, które przydaje się zwłaszcza w nocy. Ponadto pojazdy wyposażane są np. w platformy do wózków. Umożliwiają one wygodny wjazd do busa i przewóz osoby niepełnosprawnej.

Zabudowy busów do przewozu osób różnią się w zależności od rodzaju trasy. Istnieje możliwość personalizacji wnętrza, jeśli firma obsługuje klientów VIP. W takim wypadku wyposażenie jest wybierane indywidualnie i dostosowane do tego segmentu klientów. Wynika z tego, że zabudowa busa dostępna jest w różnych wariantach. Od najprostszych, aż do tych wykonanych na indywidualne zamówienie. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą ulepszyć lub przebudować swoje pojazdy, aby po powrocie na trasę pozytywnie zaskoczyć klientów.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie są objawy zużycia wysprzęglika sprzęgła?
Jak wymienić świece zapłonowe – poradnik DIY
Dlaczego kolumna kierownicza jest kluczowa dla bezpieczeństwa?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego kolumna kierownicza jest kluczowa dla bezpieczeństwa?