Smartfony to delikatne urządzenia, o równie delikatnych bateriach, które są wrażliwe nie tylko na temperatury, ale także z czasem zaczynają słabiej ładować. Ich litowo-jonowe ogniwa wytrzymują tylko pewną liczbę cykli ładowania, po których stają się zupełnie bezużyteczne. Jednakże nie ma sensu kupować nowego telefonu, który poza ogniwem może być tak naprawę zupełnie sprawny. Wystarczy nowa bateria Samsung S3, dzięki której urządzenie będzie działać zupełnie jak nowe i może nam jeszcze posłużyć przez kolejnych kilka lat.
Jak dbać o baterię, żeby przedłużyć jej żywotność?
Żeby nasza Samsung S1 bateria działała sprawnie i długo, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych reguł. Dzisiejsze baterie różnią się od tych, które stosowane były jeszcze kilka lat temu, dlatego zmieniło się podejście do ich eksploatowania. Litowo-jonowy akumulator jest wydajniejszy, szybciej się ładuje, ma też większą pojemność od starszych modeli i jest zdecydowanie lżejszy, co przekłada się na wygodniejsze użytkowanie telefonu.
Prawidłowe ładowanie akumulatora jest najważniejszym punktem dbałości, który sprawi, że Samsung S3 bateria pochodzi nieco dłużej. Nie grozi jej co prawda przeładowanie, ponieważ nowe telefony są przed tym zabezpieczone i automatycznie przestają pobierać energię elektryczną, kiedy są naładowane na 100%. Jednakże ładowanie ogniw rozpoczyna się od początku w momencie, kiedy bateria utraci choć 1% mocy, a ciągłe rozpoczynanie cyklu od nowa może w długiej perspektywie jej zaszkodzić. Dlatego nie należy trzymać jej przez całą noc podłączonej do ładowarki.
Warto zapamiętać, że również całkowicie rozładowana bateria Samsung S3 straci na swojej żywotności. Optymalny moment, w którym należy naładować smarftona do pełna, to powyżej 20% mocy. Należy to zatem zrobić zanim wyświetli się nam komunikat o niskim stanie baterii.
Kolejny czynnik to temperatura pracy baterii
Chcąc, by Samsung S3 bateria starczyła nam na dłużej, powinniśmy zadbać o to, żeby pracowała w odpowiedniej dla niej temperaturze. Ten rodzaj akumulatorów cechuje znaczna wrażliwość na skrajne temperatury, zarówno te dodatnie, jak i ujemne. I żar z nieba i siarczysty mróz są dla nich niebezpieczne. Pamiętajmy o tym, żeby nie pozostawiać smartfona wystawionego na działanie ekstremalnych temperatur. Najbezpieczniejsze jest trzymanie go blisko ciała, na przykład w głębokiej kieszeni, z której nam nie wypadnie. Dzięki temu akumulator pozostanie w temperaturze, która w żaden sposób nie jest w stanie mu zaszkodzić.