bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

nowy samochod ciezarowy
Transport

Korzystny sposób na nowy samochód ciężarowy

Samochody ciężarowe używane są w wielu dziedzinach gospodarki. Właściciele firm transportowych, zajmujących się wywożeniem odpadów czy firm kamieniarskich muszą mieć w posiadaniu nie jeden, a kilka lub nawet kilkanaście aut ciężarowych. Kupno nowego samochodu MAN jest dość kosztowne, dlatego wiele osób poszukuje różnych rozwiązań, które pomagają w sfinansowaniu zakupu nowego auta. 

Samochód ciężarowy MAN – nowy czy używany?

Nowy samochód ciężarowy MAN to spory wydatek, na który nie każdego właściciela firmy stać. Często wielu przedsiębiorców decyduje się zatem na kupno używanych samochodów, które są niejednokrotnie sprowadzane zza granicy. Jest to jednak rozwiązanie mało korzystne. Nigdy nie wiadomo do końca, w jakim stanie jest auto. Dodatkowo koszty zakupu używanych pojazdów są także wysokie. Nowe auto posiada gwarancję i można przez parę lat korzystać z darmowego serwisowania. Dodatkowo nowoczesne samochody dostawcze posiadają mnóstwo nowatorskich rozwiązań technologicznych, których nie znajdzie się w starych modelach, a które znacząco poprawiają komfort jazdy. 

Auto ciężarowe a leasing

W przypadku gdy właściciel firmy nie ma wystarczających środków na zakup nowych pojazdów, jest możliwość skorzystania z leasingu. Leasingowany samochód ciężarowy z finansowaniem od MAN FS można ująć w kosztach działalności gospodarczej, co znacznie obniża kwotę należnego podatku do urzędu skarbowego. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, a można znacząco i szybko poszerzyć flotę pojazdów. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma może generować duże zyski, a w portfelu właściciela firmy pozostaje sporo gotówki, która miałaby zostać wydana na zakup nowego auta. Dodatkowo także samochód leasingowany może być amortyzowany, a więc można go ująć w księdze przychodów i rozchodów jako koszty. 

Najem długoterminowy samochodów ciężarowych

Coraz powszechniejsze staje się wynajmowanie samochodów ciężarowych. Jest na terenie kraju wiele wypożyczalni, które oferują nowoczesne auta dostawcze na wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy. Oczywiście najbardziej opłacalną opcją jest wynajem długoterminowy. Wynajęcie auta to znaczące obniżenie kosztów. Kwotę miesięcznych opłat można zaliczyć na poczet kosztów w działalności firmy. Dodatkowo wynajęcie samochodów odbywa się szybko i bez zbędnych formalności. Najczęściej naprawy spoczywają na wypożyczalni, która także w razie awarii udostępnia auta zastępcze. Koszty wynajmu aut ciężarowych nie są duże, a można w bardzo łatwy sposób rozwinąć działalność w ciągu kilku chwil. 

Dofinansowanie na elektryczny samochód ciężarowy

Coraz więcej osób decyduje się na zakup elektrycznych samochodów dostawczych. Są one oczywiście droższe, jednak ich eksploatacja pozwala sporo zaoszczędzić. Dodatkowo z racji tego, że elektryczne samochody nie emitują dwutlenku węgla, można dostać na nie dofinansowanie. Kwoty dofinansowania są różne i zależą od rodzaju projektu. Bardzo często są to środki, które pozwalają zakupić nowe auto elektryczne za znacznie niższe kwoty niż kupno używanego auta ciężarowego zasilanego ropą.