Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Znaki drogowe na sprzedaż – rodzaje, zakup, ceny

15 marca 2022 Znaki drogowe na sprzedaż

Znaki drogowe można obecnie zakupić na własność. Sprawdź rodzaje, zakup i ceny znaków drogowych!

Za pomocą znaków drogowych odpowiednio oznakowuje się drogę, dzięki czemu jej uczestnicy mogą łatwo się nią poruszać. Do kategorii znaków zaliczane są znaki ostrzegawcze, nakazu, zakazu oraz informacyjne. 

Kiedy zakupić znaki drogowe?

Znaki drogowe kupowane są w wielu celach, między innymi po to, aby oznakować drogi publiczne oraz przestrzenie prywatne, na przykład jak parkingi, drogi wewnętrzne.

Na zakup znaków drogowych decyduje się zatem wiele firm, między innymi są to samorządy, firmy budowlane, deweloperzy, ale również osoby prywatne, na przykład właściciel nieruchomości.

Zakup znaków drogowych jako osoba prywatna jest zatem możliwy, ale warto pamiętać o tym, że znaki mogą być wtedy stosowane tylko na terenie prywatnym. Nie można ustawiać ich na drogach publicznych, do czego uprawnienia mają tylko odpowiednie służby.

Rodzaje znaków drogowych

Znaki drogowe dzielone są na główne kategorie jak znaki ostrzegawcze – wimed.pl, znaki zakazu, znaki nakazu oraz znaki informacyjne. Również wyróżnia się inne rodzaje znaków, na przykład w formie systemów informacji miejskiej.

Producenci znaków drogowych oferują je w różnych wielkościach – od znaków o małej średnicy aż do tych o bardzo dużej średnicy. Wielkość znaku zależna jest od drogi, przy której ma być on umieszczony.

Również znaki mogą być wykończone za pomocą specjalnych powłok poprawiających ich widoczność po zmroku.

Gdzie można kupić znaki drogowe?

Sprzedażą znaków drogowych zajmuje się aktualnie wiele firm. Są to głównie producenci tego typu wyrobów, którzy mogą zaprezentować klientowi szeroką gamę znaków do wyboru wraz z opcją ich personalizacji, na przykład dodaniem tekstu.

Zamówienia na znaki drogowe można składać również w sklepach internetowych, dzięki czemu ich zakup jest bardzo wygodny i szybki.

Ceny znaków drogowych są zależne od ich wielkości i rodzaju. Te mniejsze to wydatek około 70-80 złotych, natomiast te większe kosztują około 200-250 złotych.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

audi a3
Wzmocnienia samochodowe i ich wpływ na wydajność
usterki zawieszenia

Jesteś zainteresowany reklamą?

usterki zawieszenia