Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Wynajem, zakup, leasing i serwis wózków widłowych – co się najbardziej opłaca?

10 lutego 2022 serwis wózków widłowych

Przedsiębiorca, który stoi przed wyzwaniem, jakim jest zbudowanie floty wózków widłowych dla swojej firmy ma do wyboru kilka rozwiązań. Lepiej wynająć czy kupić wózek widłowy? A może postawić na leasing?

Kupno a wynajem wózka widłowego – co lepsze?

Obie te formy finansowania mają swoje plusy i minusy. Koszt nowego wózka widłowego, który został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Zbudowanie całej floty pojazdów firmowych jest ogromną inwestycją. Z tego powodu na jednorazowy zakup wielu pojazdów mogą sobie pozwolić duże przedsiębiorstwa, których budżet umożliwi sfinansowanie pojedynczego wydatku takich rozmiarów. Koszty nie kończą się niestety jedynie za zakupie sprzętu. Należy również pamiętać o nakładach, które trzeba będzie poczynić w przyszłości na poczet serwisowania pojazdów i regularnych przeglądów. 

Wynajem, czyli niskie koszta, kompleksowa opieka i elastyczność

Wynajem wózków widłowych cieszy się ogromną popularnością w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Wiele dużych firm również decyduje się na tę formę finansowania i traktuje użytkowanie pojazdów w swoim zakładzie pracy jako usługę. Dzięki wynajmowi przedsiębiorca ma możliwość uniknięcia wydania jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Najem wózków widłowych jest elastyczny i wygodny. W miesięczną ratę wynajmu można wliczyć koszty związane z opieką serwisową. Takie rozwiązanie gwarantuje spokój, który przekłada się na skupienie na strategicznych dla firmy celach. Kompleksowe naprawy, łatanie drobnych usterek, regularny przegląd i badania techniczne – wszystkie te kłopotliwe sprawy załatwia wypożyczalnia. W przypadku zakupu wózka widłowego na własność, wyżej wspomniane obowiązki będą spoczywały na barkach właściciela zakładu pracy. Dzięki wynajmowi opłaty finansowe, eksploatacyjne i serwisowe zamkną się w jednej fakturze.

Najem długoterminowy czy krótkoterminowy – co jest najlepsze dla Twojej firmy?

Wynajem długoterminowy (LTR) sprawdzi się we wszelkich zakładach, które chcą szybko rozbudować swoją flotę pojazdów i eksploatować ją przez długi czas. Krótkoterminowa forma najmu (STR) jest najczęściej wybierana w nagłych przypadkach takich jak niespodziewana usterka posiadanego pojazdu lub wzmożony ruch w branży np. w okresie black friday i cyber monday.

Kolejnym niekwestionowanym plusem wynajmu jest szeroka gama pojazdów o różnych parametrach. Do wyboru są zarówno nowe jak i używane jednostki. Wypożyczalnia wózków widłowych służy pomocą przy doborze optymalnego pojazdu dzięki kadrze wykwalifikowanych specjalistów. Ekspert podpowie jaki rodzaj ogumienia oraz napędu – spalinowy, gazowy lub elektryczny wybrać. Wszystko jest uzależnione od warunków, w jakich będzie poruszał się wózek widłowy. Inne parametry należy dobrać do otwartych placów, gdzie podłoże nie jest odpowiednio utwardzone i stabilne, a inne w przypadku zadaszonych magazynów powierzchniowych wyposażonych w odpowiednie podłoże.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wynająć powierzchnię handlową
głosy społecznościowe

Jesteś zainteresowany reklamą?