Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Artykuły samochodowe, które musisz mieć

16 kwietnia 2020

Nowy samochód jest dla właściciela niewątpliwym źródłem radości. Niestety z czasem jest narażony na uszkodzenia powstałe w wyniku eksploatacji, ale także na czynniki atmosferyczne oraz innych użytkowników drogi. Nie pozwól, aby coś odebrało Ci przyjemność korzystania z ukochanego pojazdu – poznaj produkty, które zawsze warto mieć w swoim garażu.

Jak prawidłowo dbać o samochód? 

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że czystość auta wpływa nie tylko na jego wygląd, ale także formę. Zaniedbany samochód wykazuje znacznie większą tendencję do uszkodzeń. Używana zimą sól drogowa sprzyja powstawaniom korozji, dlatego z tym okresie należy szczególnie dbać o właściwą pielęgnację. 

Użytkowanie samochodu sprawia, że lakier ma styczność z drobinkami piasku, czy ziemi,  które mogą osadzać się zarówno na podwoziu, jak i całej karoserii. Niewłaściwe środki i przedmioty sprawią, że zamiast je usunąć, można niechcący porysować powierzchnię. Aby tego uniknąć, warto zastąpić ostre gąbki i niedostosowane szczotki miękkimi ścierkami z mikrofibry. 

Aby maska samochodu była odpowiednio oczyszczona, dobrze jest sięgnąć po artykuły dedykowane dwuśladom. Całkowitą podstawą jest zastąpienie ogólnych środków czyszczących szamponami o neutralnym odczynie, które są dedykowane pojazdom mechanicznym. Do nieco bardziej wymagających zanieczyszczeń przydatne mogą okazać się także cleanery, które idealnie sprawdzą się do odtłuszczania oraz usuwania nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Kosmetyki samochodowe do zadań specjalnych

Tym, czym powinien zainteresować się każdy pasjonat motoryzacji, jest kosmetyka samochodowa https://www.bricomarche.pl/hobby/auto/kosmetyka-samochodowa. Wśród produktów, które pomogą w pielęgnacji lakieru, znajdują się preparaty nabłyszczające oraz woski, które zabezpieczają warstwę zewnętrzną przed drobnymi uszkodzeniami. Na rynku dostępnych jest szereg propozycji, które różnią się od siebie sposobem aplikacji. Bez względu na to, czy preferujemy poręczny spray, czy pastę, którą trzeba będzie wetrzeć w karoserię, należy zwrócić uwagę na jakość produktu, gdyż wpływa ona na to, czy lakier będzie odpowiednio zabezpieczony.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

audi a3
Wzmocnienia samochodowe i ich wpływ na wydajność
usterki zawieszenia

Jesteś zainteresowany reklamą?

usterki zawieszenia