Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Widlaki do zadań specjalnych – terenowe wózki widłowe

8 grudnia 2022 terenowe wózki widłowe

Wózki widłowe mogą być wykorzystywane także poza halami i fabrykami. Modele dostosowane do pracy w warunkach zewnętrznych są w stanie poradzić sobie na wymagającym terenie. Tłumaczymy, czym wyróżniają się terenowe wózki widłowe i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem. 

Czym charakteryzują się terenowe wózki widłowe? 

Transport i rozładunek w trudnym terenie wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Wózki widłowe, które wykorzystywane są w warunkach wewnętrznych, nie są dostosowane do pracy na bardziej wymagającym podłożu. W takich sytuacjach konieczne jest wykorzystanie wózków terenowych. Takie modele wyposażone są wytrzymałe zawieszenie, mocniejsze silniki i szersze, większe opony z odpowiednim bieżnikiem. Wózki przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach mogą być wyposażone w napęd na cztery koła. Takie pojazdy radzą sobie nawet na błotnistych, grząskich i podmokłych podłożach. Wózki widłowe z napędem 4×4 są także w stanie poruszać się po mocno nachylonym terenie.

Widłowe wózki terenowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie transport i rozładunek odbywa się na nierównym podłożu – na placach budowy, w kopalniach, żwirowniach, na wysypiskach śmieci, w gospodarstwach rolnych. Wykorzystanie odpowiedniego osprzętu umożliwia sprawne przewożenie ładunków różnego typu – nie tylko palet, ale także np. materiałów sypkich czy rur. W porównaniu do standardowych wózków modele terenowe mają większy udźwig i mogą pracować z większymi obciążeniami.

Terenowe wózki widłowe w serwisie Mascus.pl

Planujesz zakup terenowego wózka widłowego? Szeroki wybór używanych wózków terenowych znajdziesz w serwisie Mascus.pl. Na sprzedaż wystawione są setki wózków widłowych kilkudziesięciu marek. Bardzo dużą popularnością cieszą się terenowe wózki widłowe Manitou – pojazdy tej marki wyróżniają się doskonałą zwrotnością i stabilnością. Jeżeli szukasz niezawodnego wózka w przystępnej cenie, zwróć uwagę na terenowe wózki JCB.

Korzystanie z serwisu Mascus.pl jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Dzięki prostej wyszukiwarce możesz określić interesujące Cię marki i modele. Możesz także doprecyzować bardziej szczegółowe parametry. Za pośrednictwem strony możesz skontaktować się ze sprzedającym i poprosić o dodatkowe informacje o interesującym Cię pojeździe. To proste!

Artykuł sponsorowany

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

audi a3
Wzmocnienia samochodowe i ich wpływ na wydajność
usterki zawieszenia

Jesteś zainteresowany reklamą?

usterki zawieszenia