bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

wrocław
Biznes

W jakich lokalizacjach można wynająć magazyn we Wrocławiu?

Ze względu na dogodne położenie, stolica Dolnego Śląska stała się miejscem lokalizacji wielu centrów logistycznych. To właśnie tutaj jedną ze swoich baz zorganizował Amazon, czyli największy na świecie serwis typu marketplace. Nowy magazyn do wynajęcia we Wrocławiu to prawdziwa gratka dla firm kurierskich, przedsiębiorstw z branży e-commerce i wielu innych podmiotów, którym zależy na uzyskaniu wygodnego dostępu do dość dużego, lokalnego rynku.

Okolice autostrady A4

Na południe od miasta przebiega jedna z najbardziej zatłoczonych polskich dróg szybkiego ruchu, czyli biegnąca od granicy z Niemcami, przez Śląsk i Kraków, w kierunku Ukrainy autostrada A4. Szukając magazynu na wynajem pod Wrocławiem, najwięcej powierzchni magazynowej znajdziemy właśnie w bezpośredniej bliskości tej drogi, przy głównych węzłach, przede wszystkim w okolicach takich miejscowości jak Bielany Wrocławskie, Tyniec Mały czy Magnice. Ze względu na duże zainteresowanie klientów, magazyn do wynajęcia we Wrocławiu, zlokalizowany właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, może być trudniej dostępny. Jeśli zatem chcemy wynająć powierzchnię magazynową właśnie w tym miejscu, ciekawym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy, która pośredniczy w wynajmie. Przy większych potrzebach można również zdecydować się na zlecenie budowy magazynu od podstaw.

Północna część miasta

Rosnące ceny i mniejsza dostępność gruntów pod nowe inwestycje na południe od miasta zachęca inwestorów do lokowania nowych magazynów pod wynajem pod Wrocławiem, od jego północnej i północno-wschodniej strony. To właśnie w tym miejscu przebiega część autostradowej obwodnicy miasta, która w płynny sposób przechodzi w drogę ekspresową S8. Na północy miasta autostrada A8 łączy się również z drogą ekspresową S5 biegnącą w kierunku Poznania. Okolice dużych węzłów są doskonałym miejscem pod budowę nowych powierzchni magazynowych i jeśli interesują Cię magazyn do wynajęcia we Wrocławiu, wiele nowych obiektów można znaleźć właśnie na północny-wschód od jego granic, między innymi w okolicach Długołęki i Mirkowa.

W zależności od potrzeb magazyn we Wrocławiu wynająć można zarówno w obrębie miasta, jak i poza jego granicami, w gminach ościennych. Do wynajęcia są przede wszystkim nowe powierzchnie magazynowe zlokalizowane w dużych centrach logistycznych, które najczęściej budowane są w bezpośrednim sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu. Oczywiście wciąż można wynająć mniejszą halę wybudowaną kilkanaście lat temu, ale takie obiekty nie zawsze spełniają potrzeby współczesnych odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.