Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Jaki odtwarzacz samochodowy wybrać?

9 października 2020

Dla wielu kierowców jazda samochodem to dobra okazja do posłuchania muzyki. Nowoczesne radioodtwarzacze samochodowe mogą jednak dużo więcej niż jedynie odbieranie stacji radiowych. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia do swojego auta.

1. Radioodtwarzacze samochodowe — muzyka i dużo więcej
2. Na co zwrócić uwagę kupując radioodtwarzacz samochodowy?

Radioodtwarzacze samochodowe — muzyka i dużo więcej


Dużo kierowców docenia możliwość słuchania muzyki w trakcie jazdy samochodem. Nie tylko w długich trasach, ale również w codziennej podróży do pracy lub sklepu. W takich przypadkach radioodtwarzacz samochodowy jest niezbędnym wyposażeniem auta.
Co więcej, nowoczesne urządzenia umożliwiają nie tylko cieszenie się wysokiej jakości dźwiękiem, ale oferują dużo więcej funkcji. Do szczególnie przydatnych należy np. wmontowana nawigacja GPS. Warto zwrócić również uwagę np. na funkcję bluetooth, która umożliwia połączenie odbiornika z zestawem głośnomówiącym i zapewnia możliwości prowadzenia rozmów podczas jazdy.


Na co zwrócić uwagę kupując radioodtwarzacz samochodowy?


Wybierając radioodtwarzacz samochodowy, należy zwrócić uwagę na jego moc wyrażaną w Watach. Im wyższa wartość, tym głośniej można słuchać muzyki. Oznaczenia mocy zawierają w sobie również informacje o tym, ile głośników można podłączyć do urządzenia. Przy kupnie odtwarzacza warto wziąć pod uwagę jednak nie tylko ilość głośników, ale również ich moc.

Kolejny ważny aspekt to rodzaj odtwarzanych nośników. Najczęściej radioodtwarzacze samochodowe obsługują zarówno płyty CD, jak i DVD. Coraz większą popularnością cieszą się również odbiorniki z bluetooth, które oprócz możliwości prowadzenia rozmów przez zestaw głośnomówiący, umożliwiają również puszczanie muzyki bezpośrednio ze smartfona.

Kupując radioodtwarzacz samochodowy, warto zwrócić uwagę również jaki format plików obsługuje. Im popularniejszy, tym łatwiej będzie nam dopasować ścieżki muzyczne do urządzenia.
Stali słuchacze stacji muzycznych powinni natomiast zwrócić uwagę na funkcje RDS, która automatycznie dostraja radio do częstotliwości. Dzięki temu w czasie podróży kierowca nie musi przejmować się znikającym połączeniem i dostrajaniem urządzenia. Obecnie opcja Radio Data System dostępna jest w niemal wszystkich obecnych na rynku polskim radioodtwarzaczach.

Ciekawą opcją są również modele z wysuwanym ekranem.

Warto pomyśleć również o dodatkowych akcesoriach, takich jak anteny samochodowe lub wzmacniacze sygnału, dzięki którym można korzystać z radia nawet na trasach ze zmiennym sygnałem.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Pielęgnacja brody u mężczyzn
survival
Rękawice ochronne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rękawice ochronne