Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak obliczyć ratę kredytu samochodowego?

15 czerwca 2022 SEAT


Osoby, które potrzebują samochodu mają do wyboru dwie podstawowe opcje: kupić lub wypożyczyć. Kupno samochodu może odbywać się za gotówkę lub też można postawić na finansowanie samochodu ze środków pożyczonych przez bank lub inną instytucję finansową. Mało kogo tak naprawdę stać na to, aby kupić pojazd z własnych pieniędzy. Nawet jeśli ktoś posiada oszczędności, mogą one okazać się niewystarczające. Kredytowanie droższych zakupów typu samochody, meble, sprzęty RTV i AGD to dość powszechna praktyka. Wielu Polaków korzysta z takiej opcji, ponieważ gdyby mieli dokonać zakupu za swoje pieniądze, prawdopodobnie musieliby bardzo długo czekać na spełnienie konkretnego marzenia. Spłacanie kredytu również jest rozciągnięte w czasie i obciąża domowy budżet, ale można przynajmniej od razu cieszyć się upragnionym samochodem. Można próbować starać się o zawarcie umowy kredytu jak abonament, za który będą płacili miesięczne raty z spadku wartości auta w czasie trwania umowy jak na przykład: https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/kredyt-moc-niskich-rat

Jak to policzyć, czyli kalkulator kredytu samochodu?

 

Osoby, które postanowiły, że będą jednak ubiegały się o kredyt na samochód mogą we własnym zakresie przeprowadzić symulację potencjalnego zobowiązania. Obliczeniom służy internetowy kalkulator kredytu samochodu. Wystarczy wprowadzić do niego podstawowe dane, a system wyliczy za użytkownika wysokość raty. Informacje, które trzeba określić to m.in. całość kwoty, jaka jest potrzebna na sfinansowanie wybranego modelu samochodu, liczba rat, które chce spłacić kredytobiorca (długość okresu kredytowania), czyli to, jak ma wyglądać rozłożenie płatności w czasie, etc. Po wprowadzeniu informacji uzyskuje się szczegółową analizę, ile wynosiłaby miesięczna rata kredytu na samochód marki CUPRA. Wówczas osoba starająca się o finansowanie samochodu może dokładnie przeanalizować i porównać zaproponowane oferty kredytowe (klasyczne i jak abonament), a na koniec wybrać taką, która najbardziej odpowiada jej preferencjom. Oczywiście kalkulatory online pokazują wyłącznie hipotetyczne kwoty przy założeniu, że bank nie odrzuci wniosku o kredyt z jakiegokolwiek powodu.

Lepszy leasing czy kredyt samochodowy?

 

Wszystko zależy od tego, jakie kto ma wymagania i jakim dysponuje wkładem własnym. Jeśli dana osoba ma sporo odłożonej gotówki i wymaga tylko minimalnego kredytu, oczywistą rzeczą jest, że zakup własnego pojazdu się opłaca. Z kolei ci, którzy chcą miesięcznie płacić niższe raty mogą zdecydować się na leasing konsumencki. Po zakończeniu umowy leasingu jest zresztą również możliwość wykupienia pojazdu tak, aby od tej pory stanowił on własność wcześniejszego wynajmującego.

Dlaczego nowy SEAT jest dobrą opcją?

SEAT to zwrotne i dobrze prowadzące się auto, które jest doceniane przez wielu kierowców, czego odzwierciedleniem może być spore zagęszczenie SEATÓW na polskich drogach. Na uwagę zasługuje marka CUPRA, której samochody charakteryzują się sportowymi osiągami. Tego typu samochody zaliczane są do jednych z bezpieczniejszych pojazdów, które realizują potrzeby indywidualne oraz rodzinne. Znana marka samochodu jest gwarancją niezawodności, więc warto stawiać na sprawdzone rozwiązania.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

audi a3
Wzmocnienia samochodowe i ich wpływ na wydajność
usterki zawieszenia

Jesteś zainteresowany reklamą?

usterki zawieszenia