bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

tuning samochodu
Motoryzacja

Ile kosztuje tuning samochodu?

Posiadanie własnego sportowego samochodu jest dla wielu osób marzeniem, które drzemie w nich od samych narodzin. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na nowy sportowy samochód prosto z salonu. Stąd też sporo młodych kierowców postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wykonują oni samodzielny tuning samochodu. Jednak ile taka zabawa z samochodem i jego modyfikacją tak naprawdę kosztuje?

Skąd wzięło się zamiłowanie do tuningu? – Ten film zna każdy!

Sportowe samochody zapierają dech w piersiach niemal u każdej osoby. Głośne tłumiki, zawrotna prędkość oraz niepowtarzalny wygląd – to wszystko sprawia, że każdy chce mieć swój stuningowany wóz. Trend na tego typu auta zapoczątkowany został już lata temu, jednak wydaje się, że mocno do wzrostu popularności tuningowanych aut w Polsce przyczynił się film pt. „Szybcy i wściekli”. To właśnie na tym filmie wzoruje się wielu młodych miłośników samochodowych. Jednak warto zaznaczyć, że profesjonalnie wykonany tuning samochodu jest również mile widziany przez osoby starsze i poważane. Każdy na pewno wolałby poruszać się najlepszą wersją samochodu.

Koszty tuningu samochodu 

Wracają do kosztów tuningowania pojazdu samochodowego, to w większości przypadków budżet na auto musi być naprawdę pokaźny. Na ulicach wielu polskich miast można spotkać przerobione samochody, jednak większość z projektów jest po prostu słaba i robiona na siłę. Stąd też profesjonalny tuning samochodu wymaga przemyślanego działania. Co więcej, tuning w takim stylu, jaki nam się marzy, na pewno pochłonie zdecydowanie więcej pieniędzy, aniżeli nam się wydaję. W większości przypadków ceny mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych

tuning samochodu

Rodzaje tuningów – Na jaki się zdecydować?

Tuning samochodu można zrobić na kilka głównych rodzajów, zależnie od tego, na czym chcesz się skoncentrować:

  1. Strojenie wizualne : Ten rodzaj strojenia dotyczy zmian w wyglądzie pojazdu. Może wystąpić zmiana w malowaniu, montaż nowych felg, spojlerów, czy naklejek.
  2. Tuning mechaniczny : Skupia się na modyfikacjach silnika i układu wydechowego, które mają na celu osiągnięcie mocy i momentu obrotowego. Może być nim też chiptuning, montaż nowych kolektorów wydechowych czy instalacja turbo.
  3. Strojenie zawieszenia : Ten rodzaj strojenia polega na zmianach w zawieszeniu, które poprawiają prowadzenie samochodu. Może być montaż sportowych amortyzatorów czy zmiana wysokości zawieszenia.

Znalezienie odpowiedniego balansu między kosztami a efektem

Decydując się na tuning samochodu, warto dobrze przemyśleć swoje oczekiwania i środki finansowe. Nie zawsze trzeba wydać dużo pieniędzy, aby uzyskać spektakularne efekty. Modyfikowanie wizualne, tak jak montaż naklejek czy zmiana koloru, może poprawić wygląd samochodu za niską cenę.

Jeśli chodzi o modyfikacje mechaniczne, warto zainwestować w części dobrej jakości, aby były odporniejsze na szybką jazdę i zwiększyły bezpieczeństwo jazdy. Jednak nie zawsze trzeba montować najdroższe turbo czy zmieniać cały układ wydechowy, aby mieć dodatkowo moc w silniku.

Strojenie zawieszenia również może być kosztowne, ale odpowiednio dobra zmiana zawieszenia może pomóc w uzyskaniu wymarzonego samochodu i komfortu jazdy.