bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

Biznes Mężczyzna

Eleganckie buty męskie – różne rodzaje

Na pewno masz w swojej szafie przynajmniej jedną parę eleganckich butów, które kupiłeś kiedyś z myślą o weselu lub spotkaniu w pracy, a nigdy jeszcze nie miałeś ich na nogach. Zdecydowanie lepiej czujesz się w adidasach lub trampkach. Większość tych eleganckich butów kojarzy ci się z ohydnymi lakierkami, które mama nakazywała ci nosić w wieku przedszkolnym. Teraz jednak czasy się zmieniły, a moda oferuje wszystkim dużo więcej niż dawniej. Eleganckie buty męskie też mogą prezentować się stylowo. Niektóre z nich są tak atrakcyjne, że z chęcią będziesz je nosić nawet na co dzień, znajdując alternatywę dla znoszonego już obuwia sportowego.

Eleganckie modele butów męskich

Pierwszy model wart uwagi to oksfordy. Czasami nazywa się je również wiedenkami, jednak to jedno i to samo. Charakterystyczny jest dla nich nietypowy typ wiązania. Sznurujesz je klasycznie z przodu, ale robisz to dość ciasno, dzięki czemu buty idealnie trzymają się na nogach i nigdy z nich nie spadają. Oksfordy to dość elegancki typ obuwia. Z powodzeniem założysz je na wesele lub imprezę formalną w pracy, nie musząc obawiać się tego, że popełnisz jakiekolwiek faux pas. Ostatnio jednak wiedenki coraz częściej pojawiają się na zwykłych ulicach. Noszone są do jeansów, a nawet podwijanych spodni. Jeżeli do tego ubierzesz pod nie długie wzorzyste skarpety, na pewno zaczniesz wyglądać bardzo stylowo.

Wady i zalety butów

Oksfordy są fantastyczne, jednakże z założenia wykonuje się je z dość cienkiej skórki, przez co zimą bądź jesienią może być ci w nich zimno. Czym powinieneś zastąpić je podczas tych dwóch pór roku? Chociażby sztybletami! Teraz przeżywają one swoją drugą młodość. To równie eleganckie buty męskie jak oksfordy, tyle że wyższe, grubsze i tym samym cieplejsze. Doskonale sprawdzą się na jesień, ale z powodzeniem założysz je także zimą. Sztyblety mają wysokie cholewki i świetnie przykrywają kostki, które są najbardziej narażone na wymarznięcie. Charakteryzują je także urocze zaokrąglone noski oraz atrakcyjne wstawki, które nadają im wyraźnej elegancji. Sztyblety, podobnie jak oksfordy, możesz nosić na co dzień oraz podczas uroczystych imprez. Fantastycznie zaprezentują się zarówno z garniturem, jak i jeansami oraz t-shirtem.

Teraz masz już dwa typy eleganckiego obuwia do wyboru. Ani oksfordy, ani sztyblety nawet w najmniejszym stopniu nie przypominają znienawidzonych przez ciebie lakierków, dlatego któreś z nich powinny przypaść ci do gustu. Poszukaj ich zatem w sklepach. Aktualnie panuje na nie moda, dlatego bez trudu powinieneś je znaleźć.