Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Dlaczego warto ubiegać się o dofinansowanie samochodu elektrycznego ?

11 lipca 2022 mój elektryk dla firm


Można dostrzec, że samochody elektryczne na polskich drogach zyskują na popularności. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ jazda tymi pojazdami daje ogromne korzyści nie tylko kierowcom, ale również środowisku naturalnemu. W związku z tym coraz częściej można spotkać się z bardzo korzystnymi dofinansowaniami tych samochodów. Świetnym przykładem może być program Mój Elektryk dla firm. Rekomendowane jest również bardzo dokładne zapoznanie się z informacjami znajdującymi się na stronie Emobility.vwfs.pl.

Dopłaty do samochodów elektrycznych

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że samochody elektryczne są oznakowane zielonymi tablicami rejestracyjnymi. Godny uwagi jest fakt, że takie rozwiązanie daje bardzo dużo udogodnień dla kierowców. Należy mieć świadomość, że osoby kierujące elektrykami mają możliwość poruszania się buspasami, czyli pasami, które są teoretycznie przeznaczone dla autobusów. W ten sposób mogą poruszać się zarówno szybciej, jak i unikać bardzo zakorkowanych ulic. Ponadto samochody elektryczne mogą parkować za darmo na obszarze płatnych stref parkingowych. Nie można oczywiście zapomnieć wspomnieć o dopłatach do omawianych pojazdów.

Czym dokładnie jest program mój elektryk dla firm?

 

W najprostszym możliwym ujęciu jest to rządowy program wsparcia, którego celem jest pomoc wszystkim osobom chcącym zaopatrzyć się w samochód elektryczny, w postaci dopłaty. Należy mieć świadomość, że obecnie wnioski mogą składać osoby prywatne. Z takiej możliwości mogą skorzystać także firmy. Warto wiedzieć, że program „Mój Elektryk” obejmuje także leasing samochodów. Rekomendowane jest zapoznanie się z informacjami znajdującymi się na stronie internetowej Emobility.vwfs.pl.

Dopłat w jakiej wysokości można się spodziewać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przewidywane dopłaty do samochodów elektrycznych są znacznie większe, niż mogłoby się wydawać. Osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej mogą bowiem liczyć na dofinansowanie w wysokości 18750 złotych. Z kolei jeszcze większa pomoc obejmuje posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Otrzymają oni bowiem dopłatę w wysokości 27000 złotych. Oczywiście wcześniej trzeba go także zarejestrować w Polsce oraz ubezpieczyć. Należy zaznaczyć, że proces związany z ubieganiem się o wspomniane dofinansowanie jest znacznie prostszy, niż mogłoby się wydawać. 

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wynająć powierzchnię handlową
głosy społecznościowe

Jesteś zainteresowany reklamą?