bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

budowa biurowca
Biznes

Czy budowa biurowca to dobra inwestycja

Panorama dużych polskich miast nieustannie się zmienia, a na horyzoncie co chwilę wyrastają kolejne biurowce i drapacze chmur. W Warszawie, w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Katowicach w jednym czasie dzieje się tak wiele inwestycji, miasta rozrastają się i pięknieją. Związane jest to z szybkim rozwojem gospodarki i zapotrzebowaniem na powierzchnie biurowe. 

Nowe biurowce i centra biurowe

Prestiżowe biurowce tak pięknie prezentują się we współczesnych miastach, nawet jeśli wpisane są w zabytkową przestrzeń. Tworzą wyjątkowo interesujący miszmasz, sprawiając, że tkanka miejska nabiera atrakcyjności. To znak, że w mieście dużo się dzieje, pojawiają się firmy i inwestorzy, rynek pracy prężnie się rozwija. Nowy biurowiec na horyzoncie to zatem nie tylko nowy budynek, ale o wiele więcej. Wraz z biurowcami pojawia się bowiem zapotrzebowanie na pracowników z różnych sektorów. Tworzone są nowe miejsca pracy, zarówno dla ludzi wysoko wykwalifikowanych, jak i dla pracowników obsługi. 

Inwestycja w biurowce

W dużych polskich miastach sporo się inwestuje, ponieważ rośnie zainteresowanie zagranicznych korporacji, które chcą mieć swoje siedziby w Polsce. Ta tendencja jest zauważalna już od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić. Na tle wielu europejskich krajów, wzrost gospodarczy Polski wygląda wspaniale. Inwestycja w biurowce oraz inne nieruchomości dedykowane pod wynajem dla firm to jedna z bardzo mądrych strategii. Chociaż budowa biurowca pochłonie miliony złotych, z reguły w tych nowoczesnych, świetnie wyposażonych, zlokalizowanych w dobrym położeniu, biura wynajmowane są na pniu. Często już na etapie, gdy inwestycja jest w zalążku, wszystkie lokale są zarezerwowane. 

Budowa biurowców się opłaca?

W prężnie rozwijających się miastach, jak Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław czy Poznań, znalezienie dobrej powierzchni biurowej graniczy z cudem. Potrzebne są duże biura dla wielkich korporacji, jak też małe lokale dla firm raczkujących i startupów. Poszukiwane są powierzchnie eleganckie, nowocześnie urządzone, z odpowiednią infrastrukturą i zapleczem gwarantującym stworzenie dobrych warunków pracy dla l ludzi. Poza tym w obiektach tego typu często lokalizują się też modne sklepy, showroomy, salony z branży meblarskiej, modowej, technologicznej. Takie połączenie przestrzeni biurowej oraz handlowej to jeden z gorących trendów, który obserwuje się na całym świecie. Pojawia się on również w Polsce. W eleganckich biurowcach, pomimo wyższej ceny za wynajem lokali, są one rezerwowane bez większych problemów. Prestiżowa lokalizacja w nowoczesnym budynku pozytywnie wpływa na wizerunek firm. W pewnych lokalizacjach zwyczajnie każdy chciałby znaleźć siedzibę dla swojej organizacji, dlatego chętnych na wynajem powierzchni nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *