Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Czy budowa biurowca to dobra inwestycja

25 maja 2021 budowa biurowca

Panorama dużych polskich miast nieustannie się zmienia, a na horyzoncie co chwilę wyrastają kolejne biurowce i drapacze chmur. W Warszawie, w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku czy Katowicach w jednym czasie dzieje się tak wiele inwestycji, miasta rozrastają się i pięknieją. Związane jest to z szybkim rozwojem gospodarki i zapotrzebowaniem na powierzchnie biurowe. 

Nowe biurowce i centra biurowe

Prestiżowe biurowce tak pięknie prezentują się we współczesnych miastach, nawet jeśli wpisane są w zabytkową przestrzeń. Tworzą wyjątkowo interesujący miszmasz, sprawiając, że tkanka miejska nabiera atrakcyjności. To znak, że w mieście dużo się dzieje, pojawiają się firmy i inwestorzy, rynek pracy prężnie się rozwija. Nowy biurowiec na horyzoncie to zatem nie tylko nowy budynek, ale o wiele więcej. Wraz z biurowcami pojawia się bowiem zapotrzebowanie na pracowników z różnych sektorów. Tworzone są nowe miejsca pracy, zarówno dla ludzi wysoko wykwalifikowanych, jak i dla pracowników obsługi. 

Inwestycja w biurowce

W dużych polskich miastach sporo się inwestuje, ponieważ rośnie zainteresowanie zagranicznych korporacji, które chcą mieć swoje siedziby w Polsce. Ta tendencja jest zauważalna już od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić. Na tle wielu europejskich krajów, wzrost gospodarczy Polski wygląda wspaniale. Inwestycja w biurowce oraz inne nieruchomości dedykowane pod wynajem dla firm to jedna z bardzo mądrych strategii. Chociaż budowa biurowca pochłonie miliony złotych, z reguły w tych nowoczesnych, świetnie wyposażonych, zlokalizowanych w dobrym położeniu, biura wynajmowane są na pniu. Często już na etapie, gdy inwestycja jest w zalążku, wszystkie lokale są zarezerwowane. 

Budowa biurowców się opłaca?

W prężnie rozwijających się miastach, jak Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław czy Poznań, znalezienie dobrej powierzchni biurowej graniczy z cudem. Potrzebne są duże biura dla wielkich korporacji, jak też małe lokale dla firm raczkujących i startupów. Poszukiwane są powierzchnie eleganckie, nowocześnie urządzone, z odpowiednią infrastrukturą i zapleczem gwarantującym stworzenie dobrych warunków pracy dla l ludzi. Poza tym w obiektach tego typu często lokalizują się też modne sklepy, showroomy, salony z branży meblarskiej, modowej, technologicznej. Takie połączenie przestrzeni biurowej oraz handlowej to jeden z gorących trendów, który obserwuje się na całym świecie. Pojawia się on również w Polsce. W eleganckich biurowcach, pomimo wyższej ceny za wynajem lokali, są one rezerwowane bez większych problemów. Prestiżowa lokalizacja w nowoczesnym budynku pozytywnie wpływa na wizerunek firm. W pewnych lokalizacjach zwyczajnie każdy chciałby znaleźć siedzibę dla swojej organizacji, dlatego chętnych na wynajem powierzchni nie brakuje.

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wynająć powierzchnię handlową
głosy społecznościowe

Jesteś zainteresowany reklamą?