bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

Biznes Mężczyzna

Szelki czy pasek?

Zdecydowana większość mężczyzn preferuje noszenie pasków, ale jednak szelki w niektórych sytuacjach bywają lepszym wyborem. Są równie praktyczne i estetyczne, a czasem wykazują się wyższą funkcjonalnością. Pasków nie wypada bowiem nosić z frakiem czy smokingiem. Przy tak eleganckich strojach jedynym dopuszczalnym dodatkiem są właśnie szelki. Oznacza to, że tak naprawdę warto mieć w szafie oba typy produktów. Szelki czy pasek – każdy z tych dodatków ma swoje wady i zalety.

Pasek – wady i zalety

Omawianie zaczniemy od pasków, gdyż to one są wciąż zdecydowanie bardziej popularne. Wszyscy je lubią. Pasek to klasyczny dodatek do spodni, którego nie powstydzi się żaden mężczyzna, podczas gdy dla niektórych założenie szelek może być nieco krępujące. Błąd polega jednak na traktowaniu pasków ze zbyt dużą dozą obojętności.

Mężczyznom nieraz wydaje się, że tych elementów garderoby w ogóle nie widać, dlatego wciskają w szlufki swoich spodni cokolwiek, byleby tylko utrzymać je w jednym miejscu. Nie jest to dobre zachowanie. Szczególnego dopasowania wymaga pasek, który jest ubierany do garnituru. Przede wszystkim musi być on wykonany ze skóry (najlepiej tej naturalnej) i nie może być zbyt wzorzysty czy pstrokaty. Z garniturami idealnie prezentują się gładkie paski w barwie czarnej lub brązowej. Występujące na nich klamry powinny być równie proste – absolutnie niewymyślne.

Co wybrać – szelki, czy może jednak pasek?

Szelki czy pasek – mimo iż pasek jest bardziej uniwersalnym i popularniejszym wyborem, to jednak szelki też warto mieć, by wykorzystywać je w nieco innych sytuacjach. Ten element garderoby wygląda szczególnie dobrze w strojach formalnych i bardziej eleganckich. Można go nosić m.in. do spodni garniturowych. Warto jednak wspomnieć o tym, że szelki o takim przeznaczeniu nie powinny zawierać szlufek, a za to muszą być zakończone w taki sposób, by można było przypiąć je guzikiem do materiału.

Oczywiście są to tylko ogólne zasady, które w praktyce bywają często łamane. Mężczyźni czasem wręcz nie mają innego wyjścia, bo w sklepach stacjonarnych trudno znaleźć szelki niezawierające szlufek – w takim wypadku najlepiej byłoby poszukać ich przez Internet.

I pasek, i szelki mogą wspaniale uzupełnić męską szafę, jeśli tylko są później właściwie wykorzystywane. Żaden facet, który dba o swój wygląd zewnętrzny, nie powinien zatem ograniczać się do używania tylko jednego z tych dwóch dodatków. Najlepiej stosować je naprzemiennie. Warto też pomyśleć o zaopatrzeniu się w szelki oraz paski o zróżnicowanych kształtach, modelach i oczywiście kolorach.