bitlogistics.pl

Strona o motoryzacji i biznesie

Biznes Transport

Jak korzystać z giełdy transportowej?

Należy zdawać sobie sprawę, że zarówno firmy transportowe, jak i spedycyjne obecnie nie są w stanie wyobrazić sobie pracy nie wykorzystując do tego celu oprogramowania oddziałującego skuteczniej na ich pracę. Czym dokładnie jest giełda transportowa?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że za korzystanie z giełdy transportowej trzeba zapłacić. W jaki sposób zamienić koszt na inwestycję, która umożliwi przedsiębiorstwu nie tylko na rozwój, ale również znalezienie nowych kierunków przewozu czy partnerów biznesowych.

Renomowane giełdy transportowe

Koniecznie należy zaznaczyć, że najbardziej renomowane giełdy transportowe na rynku oferują nawet 450 tysięcy ofert dziennie z ponad 40 krajów w Europie. Czy korzystając z tego rodzaju giełdy dany przewoźnik będzie w stanie znaleźć właściwe zlecenie dla swojej firmy?

Przewoźnik podczas obserwacji giełdy transportowej powinien wiedzieć, że zdecydowanie największa liczba zgłoszeń będzie się pojawiała od wczesnych godzin porannych do południa. Warto bowiem wiedzieć, że przeważnie później zostaną tylko ładunki, których nikt wcześniej nie był zainteresowany wziąć. Należy sobie uzmysłowić, że jest to związane z bardzo dużym ryzykiem podjęcia ładunków od kolejnych pośredników. Bardzo istotne jest bardzo dokładne zwracanie uwagi, kto dokładnie zleca dany fracht

Ponadto w przypadku, gdy dany przewoźnik będzie miał dostęp do dwóch giełd, powinien bardzo dokładnie sprawdzić czy przypadkiem oferty nie zostały przekopiowane z jednej do drugiej. Może to być bowiem sygnał, że dane zlecenie zostało pobrane przez danego pośrednika, który następnie je odsprzedaje.

Ponadto uczestnicy giełd transportowych bardzo często zaznaczają, że trzeba bardzo dokładnie podejmować zlecenie z piątkowego popołudnia. Bardzo często mogą to być oferty oszustów, którzy czekają na przewoźnika, który pilnie potrzebuje ładunku.

Nowe oferty na giełdach transportowych

Z kolei nowe oferty na giełdzie transportowej, przeważnie o międzynarodowym zasięgu będą pojawiały się praktycznie co sekundę. Koniecznie jest zatem odwiedzanie bazy tak często, jak tylko jest to możliwe. W ten sposób dany przewoźnik będzie w stanie zwiększyć prawdopodobieństwo na znalezienie bardzo interesującego zlecenia.

Warto również podkreślić, że bardzo często zdarza się, że dla danego spedytora czy przewoźnika korzystanie z omawianej giełdy transportowej będzie sprowadzało się tylko i wyłącznie do wyszukiwania ofert. Należy pamiętać, aby umieszczać również ładunki do przewozu czy wolne pojazdy. Potencjał giełdy transportowej może być wykorzystany tylko działając na wszystkie możliwe sposoby.