Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Dlaczego w przypadku kontraktów futures tak ważna jest wiedza?

19 stycznia 2021 futures

Futures to kontrakty, które na międzynarodowym rynku wymiany walut istnieją już od lat 70. XX wieku. Po raz pierwszy pojawiły się właśnie tam, a dopiero później przeszły na rynek akcji. Pierwszym zawartym futures była umowa podpisana na chicagowskiej Board of Trade przez rolnika i firmę przemysłową. Jego przedmiotem była kukurydza, która w przyszłości miała zostać wymieniona na gotówkę w cenie ustalonej w kontrakcie. Miało to miejsce w 1851 roku.

Obecnie mają sporo zwolenników, ale też budzą sceptyczność wielu osób. Dlaczego tak jest?

Czy futures wiążą się z wysokim ryzykiem?

Współcześnie futures obracają regulowane giełdy, a ich przedmiot mogą stanowić na przykład papiery wartościowe czy towary. Posługują się nimi przede wszystkim przedsiębiorstwa oraz różnego rodzaju instytucje i tak, trzeba przyznać, że są ryzykowne. Podobnie do CFD działają na zasadzie lewarowania, co łączy się z szansą zarówno dużego zysku, jak i straty. 

Dzięki dźwigni finansowej przy kontraktach futures z bardzo niskim depozytem zabezpieczającym będziemy w stanie otworzyć pozycję wartą np. 30 tysięcy złotych. Depozyt może stanowić nawet kilka procent tej kwoty, przy czym trzeba się liczyć z tym, że jeśli wartość instrumentu bazowego spadnie choćby o niewielki procent, to strata może wynieść nawet kilkadziesiąt procent. Z tego względu korzystanie z futures powinno być poprzedzone wiedzą, umiejętnościami i dobrym planem tradingowym.

Właściwa kalkulacja realizacji zysków oraz strat (take profit, stop loss) w połączeniu z kontem na renomowanej platformie, pozwoli rozsądnie pokierować inwestycją. Dodatkowo, można się zabezpieczyć korzystając z usług domów maklerskich, które oferują setki kontraktów na metale, energię, Forex, stopy, indeksy oraz produkty rolnicze z giełd na całym świecie. Jednocześnie gwarantują dostęp do dziesiątek tysięcy instrumentów oraz profesjonalnego zarządzania aktywami. Jeśli więc jesteś zainteresowany tym, co oferuje rynek futures – rozważ współpracę z profesjonalistami.

Mniej znaczy więcej

Wiedza specjalistów oraz opieranie się na doświadczeniu to jedyny sposób na zysk w przypadku futures. Warto pozostać skupionym na paru aktywach, co da możliwość opracowania dobrych planów dla wszystkich pozycji i zaoszczędzi cenny czas, a także da możliwość dużej kontroli nad pozycjami otwartymi. Należy też chronić swój kapitał, dzięki czemu zminimalizujemy straty, a także polegać na swojej cierpliwości i nieustannie szlifować nabywane umiejętności, aby stały się skuteczną bronią. 

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dlaczego warto wynająć powierzchnię handlową
głosy społecznościowe

Jesteś zainteresowany reklamą?