Strona główna
Transport
Tutaj jesteś

Beskid Śląski: Gdzie warto jechać?

25 marca 2022 Beskid Śląski

Beskid Śląski stanowi część pasma Beskidów Zachodnich, graniczących z Beskidem Żywieckim, Beskidem Małym, a także Pogórzem Śląskim. Z każdej strony jest tutaj łatwy dojazd samochodem — z Żywca, Bielsko-Białej czy odleglejszych  miast województwa śląskiego. Dobrą opcją dla wycieczek zorganizowanych w liczniejszym gronie będzie wynajem autokaru w Katowicach i spędzenie kilku miłych dni w tym ciekawym regionie Polski. Sprawdź, gdzie warto pojechać w Beskidzie Śląskim.

Atrakcje Beskidu Śląskiego, których nie możesz przegapić

Jeśli zamierzasz wybrać się w podróż po Beskidzie Śląskim warto zobaczyć nie tylko popularne miejscowości, ale również 

Szczyrk

Szczyrk jest miejscowością idealną do górskich wypadów tak zimą jak i latem. Jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. W swojej ofercie ma ponad 30 tras do białego szaleństwa położonych na pobliskich szczytach wokół miasteczka. Posiada bogatą bazę infrastruktury sportów zimowych, noclegową i gastronomiczną. 

Osoby spragnione zimowych szaleństw na pewno nie będą zawiedzione przyjazdem do Szczyrku. Miejsce to, niewątpliwie jest najlepszym startem, aby zanurzyć się w piesze lub rowerowe wycieczki poprzez szlaki, prowadzące przez te piękne tereny, w tym oczywiście koronę Beskidu Śląskiego. Jego najwyższy szczyt, czyli słynne Skrzyczne liczy 1257 m n.p.m. i należy do Korony Gór Polskich, którą tworzy 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w naszym kraju. 

Bezsprzecznie jedną z najciekawszych i godnych polecenia atrakcji turystycznych tak Szczyrku, jak i całego Beskidu Śląskiego jest wyciąg krzesełkowy, który zabierze Cię na szczyt tej urokliwej góry i da Ci możliwość podziwiania panoramy pobliskich wzniesień.

Brenna

Urokliwa wieś w niedalekim sąsiedztwie Szczyrku w dolinie rzeki Brennicy. Jest świetnym miejscem na początek pieszych wędrówek po okolicznych szlakach górskich z takimi szczytami jak choćby Kotarz czy Błatnia. Brenna jest świetną alternatywą dla popularniejszych turystycznie miejscowości górskich, które tętnią życiem towarzyskim i sportowym.

Jednak to właśnie ta nieco senna, ale urocza wieś jest najlepszym miejscem dla osób, które chcą uciec od zgiełku miasta i szukają spokoju, kontaktu z naturą i pięknem krajobrazu górskiego.

Ustroń

Tego miasteczka nie trzeba nikomu przedstawiać. Słynie jako miejsce uzdrowiskowe z licznymi źródłami wód mineralnych. Znajdują się tutaj zarówno sanatoria, jak również istnieje bogata baza noclegowa dla indywidualnych gości. Dla miłośników górskich wędrówek także nie zabraknie atrakcji. Najciekawszym szczytem, który warto odwiedzić jest Wielka Czantoria, na którą prowadzi kolej liniowa – wyciąg krzesełkowy, który już po krótkiej podróży odsłoni przed Tobą piękne krajobrazy panoramy Beskidu Śląskiego. Wyjątkowo widokowe szlaki zaprowadzą Cię na pobliskie szczyty Równicy czy Orłowa.

Wisła 

Miejscowość, która znana jest w całej Polsce dzięki swojemu najsłynniejszemu mieszkańcowi, a mowa oczywiście o Adamie Małyszu – mistrzu w skokach narciarskich, który rozsławił maleńką Wisłę nie tylko na cała Polskę, ale również poza jej granice. Znajduje się tutaj skocznia narciarska imienia naszego mistrza, która jest nie tylko areną zmagań sportowców w sezonie skoków narciarskich, ale również atrakcją turystyczną poza sezonem. Obiekt przyciąga tłumy o każdej porze roku. 

Centrum Wisły obfituje w restauracje, kawiarnie, ogródki piwne i inne tego typu miejsca, które doskonale nadają się do wypoczynku w towarzystwie tak po zejściu z okolicznych szlaków górskich, jak i spokojnego spaceru po miasteczku. Dla turystów szukających nieco bardziej ambitnych atrakcji turystycznych znajduje się tutaj muzeum Beskidzkie, w którym można zobaczyć wnętrze tradycyjnej izby góralskiej czy wiślański amfiteatr, w którym organizowane są koncerty i okolicznościowe pokazy.

Górskie perełki na terenie Beskidu Śląskiego

Turysto, jeśli masz na uwadze odwiedzenie Beskidu Śląskiego, pamiętaj o takich górskich atrakcjach jak:

  • Klimczok – szczyt górski, przez który przebiega administracyjna granica Bielska-Białej. Ciekawostką jest to, że jest on najwyższym punktem miasta i liczy 1117 m n.p.m;
  • Atrakcje turystyczną stanowi również kolejka gondolowa, przepięknie usytuowana, prowadząca na górę Szyndzielnia, z której po kilku kwadransach znajdziesz się Klimczoku;
  • Barania Góra – druga co do wysokości po Skrzycznem góra w Beskidzie Śląskim, licząca 1220 m n.p.m. To spod niej wypływają dwa z trzech źródeł rzeki Wisły (potok Biała i Czarna Wisełka).

Podsumowanie: Beskid Śląski: gdzie warto pojechać?

Jeśli jesteś osobą, która kocha turystykę górską zarówno letnią, jak i zimową, lubisz aktywny wypoczynek, a także błogie leniuchowanie w pięknych okolicznościach górskiej przyrody i z niezrozumiałych powodów nie trafiłeś jeszcze na tereny Beskidu Śląskiego, nie zastanawiaj się dłużej i jak najszybciej nadrób ten brak. Wsiadaj w samochód i ruszaj w drogę. Jeśli chcesz, możesz też wynająć busa w Katowicach i udać się z grupą kilku osób na eksplorację tych pięknych terenów. 

Redakcja bitlogistics.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie biznes, transport, motoryzacja, męskie zainteresowania oraz logistyka łączą się, by dostarczyć Ci wszechstronnej wiedzy i inspiracji w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorstw, mobilnością i fascynującym światem motoryzacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Magazyny i hale produkcyjne
Transport morski - wady i zalety
logistyka magazynowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

logistyka magazynowa